Rádobyfest

Festival vybraných divadelních souborů s regionálně neomezenou účastí

18. ročník 28. – 29. září 2018

DS Jirásek Česká Lípa – V.Klapka: Tanga pro Ježíška (režie V.Klapka)
DS Malis Libochovice – K.Poláček, L.Valeš: Bylo nás pět (režie L.Valeš)
DS Zmatkaři Dobronín – Fr. Zborník: Skřivani už jen v Shakespearovi (režie L.Valeš)
Rádobydivadlo Klapý – M.Gorkij, V.Špirit: Vassa (režie V.Špirit)
DK Školka Most – M.Gavran: Pivo (režie: Hana Marvanová)

 


17. ročník 30. září 2017

DS Malis Libochovice – H.Ch.Andersen, O. Psotová: Křesadlo (režie O.Psotová)
Hynkovo hravé divadlo Litoměřice – W.Spier, P.Fischer: Čistírna (režie E.Andělová)
Divadlo Máj Praha – G.Preissová: Její pastorkyňa (režie J.Kodeš)
Rádobydivadlo Klapý- M.Carr: U Kočičí bažiny (režie L.Valeš)


16. ročník 1. října 2016

DS Malis Libochovice – Honza mlynářem
Rádobydivadlo Klapý – Vladislav Vančura, Rudolf Felzmann, Jaroslav Kodeš: Rozmarné léto (režie Jaroslav Kodeš)
DS D3 Karlovy Vary – T.Vůjtek: Smíření (režie Petra Kohutová- Richtrová)
DS Kroměříž – Ira Levin: Veroničin pokoj (režie Ladislav Valeš)


15. ročník – 26. září 2015 

Jiří Kraus – Kocour v botách
Mladá scéna Rádobydivadla – Etudy z deníku (malého poseroutky)
Zmatkaři Dobronín – Shelagh Stephens: Vzpomínky na vodě (režie Ladislav Valeš j.h.)
KLAS Klášterec nad Ohří – Bohumil Hrabal: Ostře sledované vlaky (režie Václav Polda)


14. ročník 27. září 2014

Zmatkaři Dobronín – Jim Cartwright: Dva (režie Ladislav Valeš)
Jirásek Česká Lípa – Jak se vám líbí, Jak se vám líbí (režie Václav Klapka)
Divadelní spolek Kroměříž – Roman Vencl: Dovolená po česku (režie Jana Štěpánová)
Rádobydivadlo – … Dlouhá cesta (režie Ladislav Valeš)


13. ročník 28. září 2013

Divadlo nad Labem Most – Zahrajeme si na pohádku
Jirásek Česká Lípa – Jerome Klapka Jerome, František Zborník: Tři muži ve člunu a pes (režie Václav Klapka)
Zmatkaři Dobronín – Norman Robbins: Hrobka s vyhlídkou (režie Michael Junášek)
Rádobydivadlo – Šolom Alejchem, Ladislav Valeš: Všechno není košer (režie Jiří Kraus)
Divadelní spolek Kroměříž – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie Láry Kolář)


12. ročník 28. září 2012

Zmatkaři Dobronín – Mario Geraldi: Zlomatka (režie Vladimír Mátl)
Slovenská republika, Poprad, Divadlo Commedia – Neprebudený (režie Vlado Benko)
Rádobydivadlo – Peter Shaffer: Amadeus (režie Jaroslav Kodeš)


11. ročník 1. října 2011
Malis Libochovice – Jaroslav Koloděj: Ježibaby z Babína
Scéna Libochovice – Petr Pýcha, Jaroslav Rudiš: Salcburský guláš (režie Alena Burdová)
Slovenská republika, Poprad, Divadlo Commedia, Jordan Radičkov: Sníh se smál, až padal (režie Vlado Benko)
Dobronín, Zmatkaři, Vladimír Mátl: Zápisky ženatého básníka – scénické čtení básní
Rádobydivadlo – Hadar Galron: Mikve (režie Ladislav Valeš) – premiéra


10. ročník 25. září 2010 

Zmatkaři Dobronín – Marc Camoletti: Na správné adrese (režie Michael Junášek j.h.)
Divadlo Commedia Poprad – René Fallet, Alexandr Gregar: Kapustnica (překlad a úprava Vlado Benko, režie  Vlado Benko, Michal Novák, Dušan Kubaň)
předpremiéra Rádobydivadla – Martin McDonagh: Kráska z Leenane (režie Ladislav Valeš)
Městské divadlo Děčín čili Petr a Monika Michálkovi – Zdá se mně, miláčku…
Překvapení Zmatkařů – aktovka s hvězdičkou Lavička


9. ročník 25. září 2009

DS Klášterec nad Ohří – Bohumil Hrabal: Příliš hlučná samota (režie Václav Polda)
Scéna Libochovice – Václav Havel: Audience (režie Jaromír Tlustý)
Divadlo nad Labem Most – Iva Zajáčková: Dva kocouři
T.M.A. Terezín – Ray Cooney: Rodina je základ státu (režie Eva Andělová)
Zmatkaři Dobronín – Isabelle Dorré: César a Drana (režie Vladimír Mátl)
Třetí věk Louny – koláž podle Jiřího Suchého: Včera se mi zdálo (režie Renata Vordová)
Rádobydivadlo – Josef Tejkl: Elegie tyrolská (režie Jaroslav Kodeš)


8. ročník 26. – 27. září 2008 

Scéna Libochovice – Michal Frayn: My dva
T.M.A. Terezín – Michal Cooney: Nájemníci pana Swana (režie Eva Andělová)
DS Banda Benešov – Pavel Němec: Blázinec (režie Pavel Němec)
Zmatkaři Dobronín – Pierre Barillet, Jean-Pierre Grédy: Květ kaktusu (režie Michael Junášek)
Rádobydivadlo – B. Hrabal, V. Nývlt: Taneční hodiny pro starší a pokročilé (režie Ladislav Valeš)
Studio 1+3 (Rádobydivadlo) – Michel de Ghelderode: Escorial (režie Rudolf Felzmann)


7. ročník 28. září 2007

Scéna Libochovice – Jan Drda: Hrátky s čertem (režie Jaroslav Kodeš)
DS Banda Benešov – Pavel Němec: Tak takhle to bylo, aneb Život je jen náhoda (režie Pavel Němec)
Pimprlové divadlo Ivany Zajáčkové – Cirkus Fofr
Zmatkaři Dobronín – Axel Hellstenius, Petter Naess: Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství (režie Ladislav Valeš j.h.)
Jirásek Česká Lípa – František Zborník: Pension (režie František Zborník)
Rádobydivadlo – Nikolaj Koljada: Slepice (režie Ladislav Valeš)


6. ročník 30. října 2006

SUMUS Praha – Ingmar Villqist: Helverova noc (režie Věra Mašková)
De Facto Mimo Jihlava – Martin Kolář: Groteska
NakopTyjátr Jihlava – Jean-Claude Danaud: Ach, ta něha našich dam! (režie Petr Soumar)
Zmatkaři Dobronín – Miloš Stránský: Bratrstvo pekelných andělů (režie autor j.h.)
Rádobydivadlo – Liz Fullerová: Liz a Betty (režie Ladislav Valeš)


5. ročník – říjen 2005 

Ochotníci Krupka – Pavel Kohout: August August, august (režie Jana Urbanová)
Pimprlové divadlo Ivany Zajačkové – Dvě pohádky o Červené karkulce
Scéna Libochovice – Eva Andělová (volně podle Podivné paní Savageové): Budiž světlo (režie Eva Andělová)
Zmatkaři Dobronín – Maurice Hennequin: Prolhaná Ketty (režie Miloš Stránský j.h.)
Rádobydivadlo – Hřbitůvek v Ballybeg


4. ročník – 24.-25. září 2004

Scéna Libochovice – Ladislav Stroupežnický: Naši furianti (režie Jaroslav Kodeš)
Zmatkaři Dobronín – Ze starých pověstí (scénář a režie Petr Žák)
De Facto Mimo Jihlava – Karel Hynek: Inu, mládí je mládí (režie Petr Soumar) PIKI Volyně – Porubjak: Goldoniáda (režie René Vápeník)
Rádobydivadlo – Taková podivná kombinace citů (režie Ladislav Valeš)
Petr a Pavel Baťkovi – Strip-tease


3. ročník – 10. – 11. října 2003

Scéna Libochovice – Eva Andělová (na motivy amerických her): Manžel na inzerát (režie Eva Andělová)
De Facto Mimo Jihlava – Martin Kolář, Markéta Kettnerová: Modrej drahokam anóbrž Zelená Gizela a mrkvajzníci
Tyl Dačice – Zoltán Egressy: Portugálie (režie Otakar Tesař)
Zmatkaři Dobronín – Miloš Stránský, V. Volf, M. Balling: Parohy na objednávku (režie M. Stránský j.h.)
DAMU – taneční představení Jak se dělá flamenco


2. ročník – 19. října 2002

Zmatkaři Dobronín – Božena Němcová, Petr Žák: Babička (režie Petr Žák)
De Facto Mimo Jihlava – Verena Kanaan: Drahoušek Anna (režie Dagmar Brtnická)
Vicena Ústí nad Orlicí – Pierre-Henri Cami: CAMI(ÁDA) (úprava a režie Jana Staňková)
Rádobydivadlo – Fajdraricie (jedna z protagonistek odcestovala týden před Rádobyfestem do USA – roli převzala Veronika Týcová)


1.ročník – 2001 (29. – 30. září a 12. – 13. října)

Jirásek Česká Lípa – František Zborník: Na druhé straně řeky (režie František Zborník)
Hrubín Nový Bor – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie Kateřina Baranowská)
Oslava 15. narozenin Rádobydivadla – průřez historií a pásmo z útržků odehraných her
Rádobydivadlo – O svatém Jánu hledej sobě vránu
2. ročník DAMU (spolužáci Veroniky Týcové) – představení celoroční práce, montáže textů a recitace


 ZPĚT    na úvodní stránku