Která inscenace postoupila či nepostoupila v roce 2023

Soubor se i letos zúčastnil postupových soutěžních přehlídek, a to směrem na Piknik Volyně a směrem na Krakonošův divadelní podzim. A to následovně:

Bulšit si zajel soutěžně do Turnova na Modrého kocoura 16.2. 2023. Získali jsme cenu za výborné herectví celého kolektivu. Postup jsme ale neobdrželi. Můžeme příští rok zkusit postup na KDP 2024.

Čarodějky se představily na Děčínské bráně 25. 3. 2023. Získaly doporučení na Piknik Volyně a několik cen. Doporučení však neproměnily v postup do Volyně, a bohužel se z interních důvodů nemohly zúčastnit nové postupové přehlídky Bez zbytečných řečí – Český Femad v Plzni.

Jacobowski a Stjerbinski vystoupil na Klicperově Sadské v týdnu od 13. – 16. dubna. Přivezli jsme si mnoho cen (za režii i herecké výkony) a nominaci do Vysokého nad Jizerou. Ve Vysokém hrajeme 14.10.2023 od 15.00. A také na Rádobyfestu, ve Dvoře Králové, na Sázavě, v Němčicích na Hané, v Plzni, v Lounech a derniéra bude v Neratovicích příští rok v březnu.

Hostina dravců se hlásila do Josefova Dolu, ale protože se tam hlásilo víc souborů než pořadatelé mohli pojmout, nezahrála si tu a tudíž vypadla letos ze soutěže. Může to zkusit příští rok znovu.

Koncem května soubor připravil autorskou inscenaci Rosti Soukupa Penzionek. Tato inscenace zatím do žádné soutěže nezasáhla.