Sekce pro členy

SEKCE PRO ČLENY

plánované zkoušky a další informace

Odkaz na tabulku klikněte: Ferman2021 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Q9dlyCWLWrV4rOVXXMdxq8fd8ky3GT_i3Dn5vtwvNnE/edit?usp=sharing>


PENZIONEK rež. Rosťa Soukup

Rosťa Soukup napsal scénář o seniorkách v penzionu či domově pro seniory. A rád by ho od září 2022 zkoušel. Snad už má i kompletní obsazení. Premiéra 12. 5. 2023.


ČARODĚJKY ZE SALEMU  rež. V. Špirit

První zkouška proběhla 28. 1. 2020.  Dále aktualizovaný plán.

Premiéra 28. 6. 2022.

 


HOSTINA DRAVCŮ  rež. K. Volánková

Obsazení : Vítek Líbal, Jiří Chadraba, Štěpán Chadraba, Karolina Baňková,  …

Předpremiéra na Rádobyfestu 25.9. 2021, Premiéra v Lounech 15.10. 2021

 


BULŠIT rež. J.Kodeš

Změnili jsme název hry. Místo původní Zdviž jsme jako výstižnější název zvolili Bulšit – počeštělou podobu anglického bullshitt, kterou můžeme překládat jako kecy, či žvást.

Obsazení: Jonáš Filip, Jakub Ružbatský, Lenka Šťastná-Svobodová, Tereza Šťastná, Vít Šťastný, Ladislav Valeš nebo Pavel Macák

První seznamovací a čtená proběhla 14.2. 2021
Předpremiéra v Libochovicích 12.4. 2022 se nekonala – nemoc,

Premiéra v Lounech 21.4.2022
Rozpis zkoušek a představení viz: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Q9dlyCWLWrV4rOVXXMdxq8fd8ky3GT_i3Dn5vtwvNnE/edit?usp=sharing


JACOBOWSKI a STJERBINSKI  rež. J.Kodeš

Obsazení:  Lenka Svobodová – Šťastná,  Ladislav Valeš, Pavel Macák, Rosťa Soukup, Pavel Panenka, Dana Cendrová – jednou zaskočila Eva Kodešová, Vít Líbal, Liběna Štěpánová, Anna Kodešová, Jana Dobrovodská – roli převzala Martina Čechová, Lukáš Burda, Jonáš Filip, Luboš Fleischmann, Jiří Chadraba, Jakub Ružbatský, Tomáš Hornof, Kristiána Valeše nahradila Štěpánka Cimrmannová. Jednou hrál Petr Bernard a také Štěpán Chadraba. A i Vítek Líbal musel být na podzim 2023 až do derniéry alternován Kristianem Valešem a Lukášem Burdou.

Nominace z Děčína na Piknik Volyně 2022. Postup z Volyně se nekonal.

Nominace z Klicperovy Sadské 2023 na KDP 2023 – hráli jsme nesoutěžně neb by to byl střed zájmů s Jardou, který byl v porotě.

Rozpis zkoušek viz: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Q9dlyCWLWrV4rOVXXMdxq8fd8ky3GT_i3Dn5vtwvNnE/edit?usp=sharing


 

Malá statistika JaS: V roce 2018 jsme měli 10 hereckých zkoušek většinou od 18.30 do 21.00 a v roce 2019 do 18. prosince bylo 51 zkoušek. V roce 2020 potom 4 zkoušky do veřejné generálky v Libochovicích. Vedle toho zkoušela samostatně kapela v Libochovicích a to patnáctkrát, vždy tak asi po dvou hodinách. Takže  jsme na JaS zkoušeli cca 80 krát .  Po premiéře v Lounech jsme hráli ještě v Karlových Varech a byla covidová stopka. Další tři zkoušky byly v červnu 2020, před obnovenou premiérou v Lounech. Srpnová představení jsme museli zrušit sami, nemohl Jirka Chadraba, na Femadu 2020 jsme ještě hráli, a pak měli dvě oprašovačky. A od začátku října 2020 jsme nehráli až do června 2021. To se uskutečnila jedna repríza v Postoloprtech. A na podzim bylo naplánováno pět repríz. Z nichž se jedna odvolala a jednu jsme museli zrušit. Nikdo tehdy na začátku roku 2020 netušil, že pandemie covidu bude trvat takhle dlouho, a na čem všem se podepíše. Od jara 2022 se konečně hraje, ale obnovování inscenace stojí nemalé úsilí.

Jacobowski a Stjerbinski je dobová hra, takže jsme museli sehnat i dobové kostýmy. Uniformy nám zapůjčilo Vinohradské divadlo, některé rekvizity pak Divadlo J.K.Tyla z Plzně. Ostatní kostýmy máme z vlastního fundusu a nebo z fundusu spolku Tyl z Rakovníka. Hodně se muselo i šít. Díky Olinko.  A aby vše klapalo i v zákulisí, na to musí dohlédnout Naďa. Jak je už u nás zvykem, sjíždíme se z Libochovic, Klapý, Roudnice, Loun, Litoměřic, Rakovníka, Karlových Varů a z Prahy. V inscenaci hraje osmnáct herců a v zákulisí pomáhají Naďa, Olinka, Eva, Pavel, Honza a Václav. Zvuková stránka inscenace je velmi náročná neboť je třeba zvučit kapelu a stejně tak dotvářet děj zvukovým plánem. Plné ruce práce má i osvětlovač Honza. Pavel, který má supervizi nad technikou, je také i strůjcem zvláštních efektů.

 ZPĚT    na úvodní stránku