Jonáš Filip

Jonáš Filip, herec, kostýmní výtvarník, velmi zodpovědný, pracovitý, obětavý a zapálený divadelník. S divadlem začínal v Litoměřicích. Slunná povaha. Od svého příchodu do souboru hrál téměř v každé inscenaci.



Jednoho krásného zářijového dne mě přítelkyně požádala, abych jí šel dělat doprovod na filmový festival v Litoměřicích, kde její kamarádka hrála divadlo. Mezi herci jsem poznal dva své kamarády, a tak jsme se po představení dobře bavili a popíjeli. A to tak družně, že jsem si domů odnesl pár kostýmů na opravení. Přinést jsem je měl následující úterý na zkoušku Ze života hmyzu.  Přinesl jsem je a během zkoušky jsem dostal první roli ve svém životě (roli zlodějského hovnivála). Příští rok jsme jeli soutěžit na Lounské Divadlení. V čele poroty seděl kníratý usměvavý pán, který nás kritikou moc nešetřil (aspoň se mi to tak tehdy zdálo). Po hodnocení jsem byl naštvaný na celou porotu a nechtělo se mi už nikdy hrát. Chtělo to panáka. Zašel jsem na bar a poslušně čekal, až přijdu na řadu. Fronta byla jako vždy dlouhá. Konečně. Ani jsem se nestihl nadechnout, abych odpověděl na otázku barmanky, když mi někdo hlásí přes rameno svou objednávku. Naštvaně jsem se otočil a tam stál usměvavý pán s knírem z poroty a říká: Ahoj, já jsem Jarda Kodeš, jsem jedním z režisérů Rádobydivadla Klapý. Chystám hru Amadeus a ty se svýma dredama a piercingama by ses mi tam hodil. Ale varuji tě, u nás je to dřina a spolkne to hodně času. Měl bys zájem s námi hrát? A v mé hlavě znělo jen ANO!!!!!
PS: Z přehlídky jsem si odvezl uznání za roli (brouka, motýla a šnečka), a v Rádobydivadle zůstávám, protože se mi tam plní sny, o kterých jsem nevěděl, že je mám…….


V Rádobydivadle doposud hrál:

Větříček – Amadeus
Perčik – Všechno není košér
Anders – …dlouhá cesta
Arnoštek – Rozmarné léto
Duch opatrovník – U Kočičí bažiny (v alternaci s Vítkem Šťastným)
Semjon – Vassa
Turista, Gestapák, Pomocník velitele CO – Jacobowski a Stjerbinski
Okresní náčelník, Hejtman, Předseda – Bulšit aneb Podezřelý analfabet