Vít Šťastný

Vít Šťastný, herec. Jeden z nejtalentovanějších mladých herců, které Rádobydivadlo ve svých řadách má. Začínal v Equuovi a hned napoprvé se mu podařilo upoutat publikum velmi plastickou postavou Alana Stranga. Od té doby vytvořil v souboru řadu dalších zajímavých rolí. Za všechny jmenujme Amadea ve stejnojmenné hře P. Shaffera.Bylo mi dvacet let, psal se rok 2005, když mě ze smuteční hostiny po pohřbu mého strýce odvedl Láďa Valeš a venku na ulici mě oslovil přibližně následujícím způsobem: „Sledoval jsem tě, jak stojíš nad tím hrobem, a myslím, že bys byl ideální typ do naší nové hry. Kdybys měl zájem, tak za týden uděláme čtenou zkoušku a uvidíme.“ Jednalo se tenkrát o hru Equus a já na tu čtenou přišel. Když se na to podívám zpětně, změnilo mi to život!

Divadlo se pro mě postupně (tím myslím hodně rychle) stalo, vedle školy a následně práce, velmi významným konzumentem času. Asi bych lhal, kdybych tvrdil, že mě při tempu zkoušení a reprízování Rádobydivadla nikdy nenapadlo, jestli mám zapotřebí nemít v podstatě žádný volný čas. Nakonec ale vždycky dojdu k tomu, že to zapotřebí mám. Rádobydivadlo mi za těch jedenáct let dalo nové přátele, několik krásných rolí a spoustu vzpomínek a zážitků. Neměnil bych!

To, jak divadlo dokáže změnit i osobní život, už jsem naznačil. Napíšu proto už jen, že „fůze“ s DK Jirásek byla zatím to nejlepší, co mě potkalo.

Teď už jen zbývá čekat. Sám jsem zvědavý, co mi ještě tenhle rádoby divadelní vztah s Klapým, Valešem, Kodešem a vším, co k nim patří, přinese…

Role v Rádobydivadle

Alan Strang – Equus
František – Romance pro křídlovku
Ray – Kráska z Leenane
Amadeus – Amadeus
Viktor – … dlouhá cesta
Muž – Rozmarné léto
Kartágo Kilbride – U kočičí bažiny
Pan Sveta – Bulšit aneb Podezřelý analfabet